Протягом другого осіннього місяця 2019 року українська газотранспортна система (ГТС) перебувала в режимі накопичення природного газу в підземних сховищах (ПСГ). Увійшовши у жовтень 2019 на рівні 20,431 млрд.куб.м., Україна збільшила газові запаси на 6,2% до обсягу 21,784 млрд.куб.м. наприкінці місяця (див. рис.1). Якщо станом на ранок 01 жовтня 2019 р. сховища були заповнені на 66%, то показник покриття активної ємності наприкінці 31 жовтня 2019 р. вже досяг 70%.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)
Зростання газових активів у ПСГ відбулося за рахунок їх стабільного закачування. Найбільший добовий обсяг закачування природного газу зафіксовано 17 жовтня 2019р. в розмірі 56,8 млн.куб.м., натомість найменше газу було закачано протягом 28 жовтня 2019р. в обсязі 8,6 млн.куб.м. Загальний обсяг закачаного газу протягом цього місяця становив 1353,6 млн.куб.м.
Протягом жовтня 2019р. відбір природного газу із ПСГ не спостерігався.
В жовтні цього року обсяг закачаного газу, якщо його порівнювати з аналогічними періодами минулих чотирьох років, поступається лише жовтню 2015-го року на 27,5 млн.куб.м., при цьому помітно переважаючи за цим показником жовтневі об’єми закачування інших років. (див. рис.2). Що стосується відбору газу із підземних сховищ, то в невеликих кількостях він відбувався у жовтні 2016-го та 2017-го років (279,3 млн.куб.м. та 139,0 млн.куб.м. відповідно). Об’єми відібраного палива других осінніх місяців 2015-го та 2018-го років були зовсім малопомітними.

(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)
Протягом жовтня за останні 5 років обсяги газових запасів у ПСГ стабільно зростали, тобто запас природного газу в підземних сховищах на кінець місяця перевищував кількість палива станом на його початок, проте темпи цих процесів в різні роки не співпадали, що дає змогу побачити рис.3. За кількістю закачанного палива до газосховищ жовтень поточного року майже співпадає із аналогічним періодом 2015-року , а саме 1,353 млрд.куб.м. проти 1,381 млрд.куб.м., проте дещо поступається йому у відносному значенні, бо темпи закачування 2015-го року сягали 8%. Другі осінні місяці 2015, 2017 та 2018-х років були подібні один до одного за кількістю природного газу в ПСГ на кінець періоду. Окрім цього. 2017 та 2018 роки близькі й за обсягами збереженого палива станом на ранок 01-го жовтня. Жовтень 2016-го року розпочався із найменшою кількістю газу в ПСГ, а саме 14,311 млрд куб.м. і завдяки тому, що протягом місяця було закачано всього 494,6 млн.куб.м. палива, із найнижчим показником і закінчився, він дорівнював 14,471 млрд.куб.м. На цей показник вплинуло також і те, що другого осіннього місяця 2016-го року з газосховищ було відібрано 279,3 млн.куб.м. природного газу.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)
Натомість, жовтень 2019 року є беззаперечним лідером за двома показниками, а саме початковим (20,431 млрд.куб.м.) та кінцевим (21,784 млрд.куб.м.) обсягом газу в підземних сховищах.