ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 02.11.2019-08.11.2019

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 390,479 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат зовсім незначно, але все ж поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 0,2 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 04-го листопада, вона дорівнювала 55,737 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 06-го листопада він становив 55,839 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 02 листопада – 08 листопада 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,080 млн.куб.м. природного газу. Цей показник менше за попередній близько як на 1,4 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому зменшилась і становила приблизно 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому також дещо впали та коливалися в межах від 39,668 млн.куб.м. (04-го листопада) і до 39,849 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 02-го листопада.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,405 млн.куб.м газу, що менше від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому близько як на 0,6 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи впала і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,150 млн.куб.м. (08-го листопада) і до 3,305 млн.куб.м. (05-го листопада).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 89,993 млн.куб.м. природного газу, що на 1,8 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому зросла і складала більше 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 02-го листопада, а саме 12,733 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 07-го листопада він дорівнював 12,960 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, Burisma Group у вересні поточного року завершила буріння двох свердловин, а саме №9біс глибиною 3900 м на Рокитнянському та №42 глибиною 5490м на Карайкозівському родовищах в Харківській області. Розвиток газовидобувної галузі України триває.