ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 04.01.2020 – 10.01.2020

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 396,681 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 1,0 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 05-го січня, вона дорівнювала 56,343 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 09-го січня він становив 57,022 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому трохи зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 04 січня 2020 р. – 10 січня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 279,850 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому, близько як на 1,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому теж впала і становила приблизно 70,5 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому зменшились та коливалися в межах від 39,748 млн.куб.м. (05-го січня) і до 40,125 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 09-го січня. Виконавши 8 стадій гідравлічного розриву пласту, підприємство в понад 60 разів збільшило добовий дебіт свердловини Ланнівського родовища і готується до заключення РЕС-контрактів в межах пілотного проекту по розробці виснажених родовищ в західній частині України.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,793 млн.куб.м газу, що переважає той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому майже на 0,9 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому теж збільшилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,164 млн.куб.м. (06-го січня) і до 3,410 млн.куб.м. (09-го січня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 94,037 млн.куб.м. природного газу, що на 0,6 млн.куб.м. менше за минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому теж трохи зменшилась і складала 23,7%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 06-го січня, а саме 13,375 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 09-го січня він дорівнював 13,487 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, Полтавська газонафтова компанія у 2019-му році збільшила видобуток газу на 55%.Розвиток газовидобувної галузі України триває.