ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 07.03.2020 – 13.03.2020

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 391,696 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат не набагато, але все ж поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 10-го березня, вона дорівнювала 55,795 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 07-го березня він становив 56,116 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому трохи зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 07 березня 2020 р. – 13 березня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт ТОВ «Оператор ГТС України»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 277,267 млн.куб.м. природного газу. Цей показник зовсім не набагато, але все ж поступається попередньому, близько як на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 70,8 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,450 млн.куб.м. (10-го березня) і до 39,778 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 07-го березня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,475 млн.куб.м газу, що дещо поступається тому обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому, приблизно на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому майже не змінилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,174 млн.куб.м. (08-го березня) і до 3,247 млн.куб.м. (11-го березня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 91,955 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,3 млн.куб.м. менше, ніж минулого тижня. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому впала і складала майже 23,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 09-го березня, а саме 13,036 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 13-го березня він дорівнював 13,255 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.