ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 07.12.2019 – 13.12.2019

Газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 397,075 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат набагато перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 4,7 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 11-го грудня, вона дорівнювала 56,542 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 09-го грудня він становив 56,913 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому дещо збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 07 грудня – 13 грудня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,789 млн.куб.м. природного газу. Цей показник значно більше за попередній, близько як на 3,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому практично не змінилась і становила приблизно 70,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому трохи зросли та коливалися в межах від 39,751 млн.куб.м. (07-го грудня) і до 39,901 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 10-го грудня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,097 млн.куб.м газу, що перевищує той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому майже на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні зменшилась і становила близько 5,6%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,139млн.куб.м. (08-го та 11-го грудня) і до 3,178 млн.куб.м. (12-го грудня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 96,188 млн.куб.м. природного газу, що на 1,3 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при майже не змінилась і складала 24,2%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 11-го грудня, а саме 13,575 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 10-го грудня він дорівнював 13,860 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.