ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 08.02.2020 – 14.02.2020

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 394,223 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат зовсім не набагато, але все ж перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 0,4 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 10-го лютого, вона дорівнювала 56,155 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 08-го лютого він становив 56,485 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 08 лютого 2020 р. – 14 лютого 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,031 млн.куб.м. природного газу. Цей показник практично не відрізняється від попереднього . Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому дещо зменшилась і становила приблизно 70,5 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,607 млн.куб.м. (14-го лютого) і до 39,967 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 08-го лютого.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,580 млн.куб.м газу, що перевищує той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому, приблизно на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому практично не змінилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,168 млн.куб.м. (11-го лютого) і до 3,303 млн.куб.м. (14-го лютого).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 93,611 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,1 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому зросла і складала майже 23,8%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 10-го лютого, а саме 13,275 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 13-го лютого він дорівнював 13,479 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.