ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 12.10.2019-18.10.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 384,322 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат не набагато, але перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 0,4 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 15-го жовтня, вона дорівнювала 54,745 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 18-го жовтня він становив 55,145 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінилися.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 12 – 18 жовтня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 273,560 млн.куб.м. природного газу. Цей показник зовсім трохи, але все ж перевищує попередній, близько як на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня в середньому не змінились та коливалися в межах від 38,971 млн.куб.м. (16-го жовтня) і до 39,343 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 18-го жовтня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,117 млн.куб.м газу, що більше від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому близько як на 0,8 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні дещо зросла і становила близько 5,8%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,110 млн.куб.м. (15-го жовтня) і до 3,249 млн.куб.м. (12-го жовтня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,645 млн.куб.м. природного газу, що майже на 0,5 млн.куб.м. поступається минулотижневому показнику. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому зменшилась і складала близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 18-го жовтня, а саме 12,597 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 12-го жовтня він дорівнював 12,741 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, компанія Smart Energy почала буріння свердловини №54 на Свиридівському родовищі в Полтавській області. Проектна глибина цієї свердловини складає 5320 м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.