ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 14.12.2019 – 20.12.2019

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 395,660 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 1,4 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 17-го грудня, вона дорівнювала 56,376 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 20-го грудня він становив 56,729 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 14 грудня – 20 грудня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,239 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але все ж менше за попередній, близько як на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому практично не змінилась і становила приблизно 70,3 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому трохи впали та коливалися в межах від 39,645 млн.куб.м. (17-го грудня) і до 39,925 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 20-го грудня. У наступному році компанією планується буріння 80-ти нових свердловин.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,926 млн.куб.м газу, що поступається тому обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому майже на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні зменшилась і становила близько 5,5%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,080 млн.куб.м. (19-го грудня) і до 3,162 млн.куб.м. (18-го грудня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 95,494 млн.куб.м. природного газу, що на 0,7 млн.куб.м. менше за минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не змінилась і складала 24,1%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 17-го грудня, а саме 13,572 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 19-го грудня він дорівнював 13,710 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.