ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 18.01.2020 – 24.01.2020

Вітчизняні газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 395,551 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат зовсім не набагато, але все ж таки поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 0,1 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 22-го січня, вона дорівнювала 56,197 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 11-го січня він становив 56,747 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 18 січня 2020 р. – 24 січня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 279,007 млн.куб.м. природного газу. Цей показник практично не відрізняється від попереднього. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому теж майже не змінилась і становила приблизно 70,5 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому зменшились та коливалися в межах від 39,632 млн.куб.м. (22-го січня) і до 40,048 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 19-го січня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,966 млн.куб.м газу, що дещо перевищує той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому не змінилась і становила близько 5,8%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,183 млн.куб.м. (19-го січня) і до 3,421 млн.куб.м. (23-го січня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 93,578 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,4 млн.куб.м. менше за минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому практично не змінилась і складала 23,7%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 23-го січня, а саме 13,113 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 19-го січня він дорівнював 13,516 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.