ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 21.03.2020-27.03.2020

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 392,846 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат практично не відрізняється від того, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 26-го березня, вона дорівнювала 55,945 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 22-го березня він становив 56,404 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому дещо збільшились.

Необхідно зазначити, що за 26-те та 27-ме березня ТОВ «Оператор ГТС України» надав тільки загальні обсяги видобутку, не надавши деталізації по газовидобувним компаніям, тому є змога провести порівняльний аналіз тільки за п’ять днів минулого тижня.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 21 березня 2020 р. – 27 березня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт ТОВ «Оператор ГТС України»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом п’яти днів минулого тижня видобуло 198,354 млн.куб.м. природного газу. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом цього періоду не змінилась і становила приблизно 70,6 %. Добові обсяги видобутку протягом цього ж терміну в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,566 млн.куб.м. (24-го березня) і до 39,773 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 22-го березня. Підприємство ввело до експлуатації нову свердловину на Шосейному майданчику (Харківська область), добовий дебіт якої після проведення гідророзриву пласту (ГРП) склав 121 тис.куб.м., що в 20 разів більше , якщо порівнювати із цим показником ( 5 тис.куб.м.) після буріння.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом п’яти днів минулого тижня видобуло 16,416 млн.куб.м газу. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні впродовж вищеназваного періоду при цьому практично не змінилась і становила близько 5,8%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,191 млн.куб.м. (23-го березня) і до 3,363 млн.куб.м. (25-го березня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня за п’ять днів вони видобули 66,159 млн.куб.м. природного газу. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не змінилась і складала майже 23,6%. Найменше природного газу протягом цих п’яти днів приватні компанії видобули 25-го березня, а саме 12,911 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 21-го березня він дорівнював 13,350 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, міжнародна енергетична група Burisma почала реанімувати три свердловини на Дубрівсько-Радченківській нафтогазовій ділянці. Очікуваний початковий дебіт газу з кожної свердловини може становити 15-20 тис.куб.м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.