ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 21.12.2019 – 27.12.2019

Газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 398,695 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат помітно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , більше ніж на 3,0 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 26-го грудня, вона дорівнювала 56,527 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 25-го грудня він становив 57,107 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 21 грудня – 27 грудня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 281,665 млн.куб.м. природного газу. Цей показник значно перевищує попередній, близько як на 3,4 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому помітно зросла і становила приблизно 70,6 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому збільшились та коливалися в межах від 39,984 млн.куб.м. (26-го грудня) і до 40,385 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 25-го грудня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,937 млн.куб.м газу, що перевищує той обсяг палива, що його було видобуто тиждень тому майже на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому майже не змінилась і становила близько 5,5%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,076 млн.куб.м. (22-го грудня) і до 3,177 млн.куб.м. (24-го грудня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 95,094 млн.куб.м. природного газу, що на 0,4 млн.куб.м. менше за минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому трохи зменшилась і складала 23,9%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 26-го грудня, а саме 13,408 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 27-го грудня він дорівнював 13,637 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.