ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 23.11.2019 – 29.11.2019

Газовидобувні підприїємства України протягом минулого тижня видобули 393,144 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат досить помітно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 1,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 27-го листопада, вона дорівнювала 56,038 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 23-го листопада він становив 56,299 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому дещо зросли.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 23 листопада – 29 листопада 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 279,149 млн.куб.м. природного газу. Цей показник більше за попередній близько як на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 71,1 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому трохи зросли та коливалися в межах від 39,799 млн.куб.м. (26-го листопада) і до 39,992 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 23-го листопада.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,255 млн.куб.м газу, що майже не відрізняється від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні майже не змінилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,145 млн.куб.м. (26-го листопада) і до 3,280 млн.куб.м. (25-го листопада). У вересні поточного року був здійснений надпотужний ГРП на свердловині №85, завдяки якому її дебіт було подвоєно.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 91,742 млн.куб.м. природного газу, що на 1,1 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому теж збільшилась і складала 23,3%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 28-го листопада, а саме 13,052 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 29-го листопада він дорівнював 13,215 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, «Укрнафтабуріння» освоїло свердловину №48 із добовим дебітом 200 тис.куб.м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.