ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 26.10.2019-01.11.2019

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 390,701 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат значно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , майже на 4,0 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 28-го жовтня, вона дорівнювала 55,170 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 26-го жовтня він становив 57,777 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники суттєво збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 26 жовтня – 01 листопада 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 279,457 млн.куб.м. природного газу. Цей показник набагато перевищує попередній, близько як на 2,6 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 71,5 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому зросли та коливалися в межах від 39,552 млн.куб.м. (28-го жовтня) і до 41,244 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 26-го жовтня. Компанія ввела до експлуатації після капітального ремонту 5 свердловин на родовищах у Харківській та Полтавській областях із сукупним добовим дебітом більше 700 тис.куб.м., а також нову свердловину на Краснокутському родовищі Харківської області із добовим дебітом близько 400 тис.куб.м.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 23,068 млн.куб.м газу, що більше від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому близько як на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи зросла і становила близько 5,9%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,178 млн.куб.м. (01-го листопада) і до 3,350 млн.куб.м. (28-го жовтня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,176 млн.куб.м. природного газу, що на 0,8 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не зміниилась і складала близько 22,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 30-го жовтня, а саме 12,304 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 26-го жовтня він дорівнював 13,244 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, ДТЕК «Нафтогаз» завершив буріння свердловини №75 глибиною 5470 м на Семиренківському родовищі. Розвиток газовидобувної галузі України триває.