ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 28.09.2019-04.10.2019

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 383,648 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат практично не відрізняється від того, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, переважаючи його менш ніж на а саме на 0,1 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 02-го жовтня, вона дорівнювала 54,436 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 29-го вересня він становив 55,269 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінилися.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 28 вересня – 04 жовтня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 273,325 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але все ж перевищує попередній на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому дещо зросла і становила 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня також збільшились та коливалися в межах від 38,854 млн.куб.м. (03-го жовтня) і до 39,285 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 29-го вересня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,842 млн.куб.м газу, що менше від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому близько як на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи впала і становила близько 5,7%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,068 млн.куб.м. (03-го жовтня) і до 3,192 млн.куб.м. (30-го вересня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,480 млн.куб.м. природного газу, що майже на 0,3 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не змінилась і складала близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 02-го жовтня, а саме 12,449 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 28-го вересня він дорівнював 12,830 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.