ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 28.12.2019 – 03.01.2020

Вітчизняні газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 397,641 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 1,0 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 01-го січня, вона дорівнювала 56,559 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 29-го грудня він становив 57,068 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 28 грудня 2019 р. – 03 січня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 281,055 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але все ж таки поступається попередньому, близько як на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 70,7 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому збільшились та коливалися в межах від 39,969 млн.куб.м. (02-го січня) і до 40,324 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 29-го грудня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,892 млн.куб.м газу, що майже не відрізняється від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому . Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому теж майже не змінилась і становила близько 5,5%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,087 млн.куб.м. (01-го січня) і до 3,182 млн.куб.м. (03-го січня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 94,693 млн.куб.м. природного газу, що на 0,4 млн.куб.м. менше за минулотижневий показник. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому трохи зменшилась і складала 23,8%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 01-го січня, а саме 13,445 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 29-го грудня він дорівнював 13,629 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.