ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 29.02.2020 – 06.03.2020

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 392,432 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат не набагато, але все ж поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , близько як на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 05-го березня, вона дорівнювала 55,487 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 29-го лютого він становив 56,820 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому трохи зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 29 лютого 2020 р. – 06 березня 2020 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт ТОВ «Оператор ГТС України»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 277,440 млн.куб.м. природного газу. Цей показник зовсім не набагато, але все ж поступається попередньому, близько як на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 70,7 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,197 млн.куб.м. (05-го березня) і до 40,112 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 29-го лютого.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,769 млн.куб.м газу, що дещо поступається тому обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому, приблизно на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні при цьому майже не змінилась і становила близько 5,8%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,157 млн.куб.м. (01-го березня) і до 3,528 млн.куб.м. (29-го лютого).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 92,223 млн.куб.м. природного газу, що приблизно на 0,3 млн.куб.м. менше, ніж минулого тижня. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому впала і складала майже 23,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 05-го березня, а саме 13,100 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 04-го березня він дорівнював 13,236 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.