ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 30.11.2019 – 06.12.2019

Українські газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 392,356 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була досить помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 04-го грудня, вона дорівнювала 52,779 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 05-го грудня він становив 57,068 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому дещо зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 30 листопада – 06 грудня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 275,509 млн.куб.м. природного газу. Цей показник менше за попередній близько як на 3,6 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому впала і становила приблизно 70,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому трохи зросли та коливалися в межах від 36,045 млн.куб.м. (04-го грудня) і до 40,278 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 05-го грудня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,992 млн.куб.м газу, що поступається тому обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому майже на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні зменшилась і становила близько 5,6%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,097 млн.куб.м. (30-го листопада) і до 3,169 млн.куб.м. (02-го грудня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 94,855 млн.куб.м. природного газу, що на 3,1 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому теж помітно збільшилась і складала 24,2%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 30-го листопада, а саме 13,404 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 06-го грудня він дорівнював 13,664 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, «Укрнафтабуріння» 29-го листопада освоїло свердловину №42 із добовим дебітом 158 тис.куб.м., а 03-го грудня встановило рекорд добового дебіту природного газу, коли він склав 2,3 млн.куб.м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.