ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 31.08.2019-06.09.2019

Вітчизняні газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 383,932 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат помітно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 0,9 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 02-го вересня, вона дорівнювала 54,739 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 31-го серпня він становив 54,967 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники знизились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 31 серпня – 06 вересня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 272,863 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому на 0,6 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому дещо впала і становила 71 %. Добові обсяги видобутку цього тижня зменшились та коливалися в межах від 38,878 млн.куб.м. (02-го вересня) і до 39,133 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 31-го серпня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,666 млн.куб.м газу, що поступається тому показнику видобутку, що був продемонстрований тиждень тому близько як на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи впала і становила близько 5,9%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,144 млн.куб.м. (01-го вересня) і до 3,313 млн.куб.м. (05-го вересня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,403 млн.куб.м. природного газу, що майже не відрізняється від минулотижневого показника. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому також незмінно складала близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 03-го вересня, а саме 12,609 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 31-го серпня він дорівнював 12,653 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.