ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 03.11.2018-09.11.2018

Загальний обсяг природного газу, який було видобуто минулого тижня становить 408,275 млн.куб.м. Відчутних змін у кількості видобутого палива протягом зазначеного періоду не відбулося.
Треба відзначити лише те, що якщо початок тижня приніс результати із середнім значенням близько 58 млн.куб.м. видобутку за добу, то починаючи з вівторка, показник дещо підвищився, а в п’ятницю (9 листопада) газовидобувні компанії України загалом добули 58,711 млн.куб.м. газу. Цей результат перевищує минулорічний середньодобовий об’єм видобутку палива на 1,5%, а позаминулорічний взагалі на 5%.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 03 – 09 листопада 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», минулого тижня стабільно видобувало від 43,5 млн.куб.м. до майже 44 млн.куб.м. протягом доби. Це становить 74-75% від загальної кількості блакитного палива, що видобувається в Україні. Якщо порівняти ці об’єми видобутку з добовими показниками, які підприємство демонструвало в аналогічному календарному періоді минулого року, то вони зросли на 2,5%, а порівняно із початком листопада 2016 року – майже на 9%. Компанія є беззаперечним лідером серед українських газовидобувачів не тільки за обсягами, а й за темпами їх зростання.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня стабільно демонструвало рівень щодобового видобутку природного газу в межах від 3,0 млн.куб.м. до 3,1 млн.куб.м. Вже більше місяця обсяги видобутку блакитного палива цією компанією не падали, ця стабільність (на рівні 5,3% від загальної кількості видобутку) дає змогу сподіватися на те, що деяке зменшення об’ємів, яке спостерігалося у другій половині минулого року та на початку поточного, було тимчасовим.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, будуть збільшуватися. Не дивлячись на те, що показники видобутку приватних компаній цього тижня дещо менші від продемонстрованих в попередньому періоді, можна цілком впевнено вважати це тимчасовим явищем. Приміром, обсяги видобутку, продемонстровані цими компаніями в березні-квітні поточного року були нижчими, але досить швидко це падіння було зупинено. За рахунок розробки нових покладів природного газу (тобто розширення ресурсної бази) приватні газовидобувні підприємства України мають змогу збільшити свої показники видобутку і, як наслідок, прискорити здобуття енергонезалежності нашої Держави.