ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 08.12.2018-14.12.2018

Газовидобувні підприємства України протягом тижня, що минув, видобули 411,924 млн.куб.м. природного газу. Це зовсім незначно (майже на 0,2 млн.куб.м.), але все ж таки, перевищує показник аналогічного попереднього періоду. Добові обсяги видобутку коливалися біля позначки 59 млн.куб.м. Щоправда в середу (12 грудня) компанії загалом видобули лише 58,45 млн.куб.м. газу, однак потім ситуація виправилась. У п’ятницю (14 грудня) був продемонстрований найвищий результат видобутку на цьому тижні, він становив майже 59,12 млн.куб.м. палива за добу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 08 – 14 грудня 2018р., тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 306,472 млн.куб.м. блакитного палива. Цей показник приблизно на 0,3 млн.куб.м. перевищує результат, продемонстрований компанією протягом першого тижня грудня, та й загалом є досить високим. Відсоткова частка підприємства в загальному обсязі видобутого палива цього тижня становила 74,5%. Добові показники коливалися в межах від 43,70 млн.куб.м. і до 43,85 млн.куб.м. Протягом поточного року компанія відкрила та розпочала буріння на декількох нових родовищах і продовжує активно розширювати ресурсну базу, що дозволить наступного року збільшити об’єми видобутку.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,843 млн.куб.м. газу. Це приблизно на 0,6 млн.куб.м. більше, ніж за перший тиждень грудня 2018р. Відповідно відсоткова частка компанії у загальному обсязі видобутого природного газу в Україні цього тижня становила 5,3%. Добові показники видобутку жодного разу не були меншими за 3,0 млн.куб.м. та коливалися в межах 3,05-3,19 млн.куб.м. Принаймні протягом останніх трьох місяців підприємство демонструє досить стабільні добові показники видобутку газу.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. За підсумками минулого тижня ці підприємства видобули 83,61 млн.куб.м., що на 0,7 млн.куб.м. менше, ніж протягом першого тижня грудня. На тижневий підсумок вплинув результат 12 грудня, який становив 11,48 млн.куб.м. газу. Решта добових обсягів видобутку незначно коливалася біля позначки 12,0 млн.куб.м. із тенденцією її перевищення. Досягнута останнім часом стабільність поточних показників видобутку природного газу разом із постійною діяльністю по розробці найглибших і найскладніших покладів блакитного палива дає підстави очкувати на те, що приватні компанії продовжуватимуть вносити вагомий внесок у справу здобуття енергонезалежності України.