ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 15.12.2018-21.12.2018

Протягом минулого тижня газовидобувні підприємства України спромоглися видобути 413,057 млн.куб.м. природного газу. Цей показник є досить високим і незначно поступається лише тому, який був продемонстрований останнього тижня листопада. Добові обсяги видобутку коливалися біля позначки 59,0 млн.куб.м. Навіть найменший об’єм, що його видобули компанії цього тижня склав понад 58,96 млн.куб.м. (вівторок, 18 грудня). Щодо найбільшого обсягу видобутку, то він минулої неділі (16 листопада) перевищив 59,08 млн.куб.м. палива за добу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 15 – 21 грудня 2018р., тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 306,576 млн.куб.м. блакитного палива. Цей показник більше як на 0,1 млн.куб.м. перевищує той обсяг газу, що його видобула компанія впродовж аналогічного попереднього періоду. Як і раніше, відсоткова частка підприємства в загальнодержавному об’ємі видобутого палива перевищує 74%. Добові показники коливалися в досить незначних межах від 43,74 млн.куб.м. і до 43,92 млн.куб.м. із поступовою тенденцією до збільшення. Компанія продовжує працювати над розширенням ресурсної бази, тобто відкриває нові родовища, що має дозволити їй протягом наступного року нарощувати обсяги видобутку природного газу.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,792 млн.куб.м газу. Показник зовсім незначно, але все ж таки менший за той, що був продемонстрований компанією тиждень тому. Однак відсоткова частка підприємства у загальному обсязі видобутого палива в Україні продовжує складати приблизно 5,3%. Показники видобутку за добу цього тижня стало перевищували позначку 3,0 млн.куб.м. та коливалися від 3,03 і до 3,20 млн.куб.м. Такі добові обсяги є стабільними для компанії вже протягом останніх трьох місяців.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. За підсумками минулого тижня ці підприємства видобули 84,69 млн.куб.м., що більше ніж на 1,0 млн.куб.м. перевищує показник попереднього оглядає мого періоду. Треба зазначити, що протягом минулого тижня добові обсяги видобутку палива цими компаніями жодного разу не були меншими за 12,0 млн.куб.м., найвищий результат було досягнуто в неділю (16 грудня), він становив 12,14 млн.куб.м. і є всі підстави очікувати підвищення цих результатів. Так, приміром, за 11 місяців поточного року компанії групи Smart Energy збільшили сукупний видобуток газу на 30% від 204,1 млн куб.м. минулого року і до 266,3 млн куб.м. поточного року. Зріст доволі відчутний. Розвиток газовидобувної галузі України триває.