ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 17.11.2018 – 23.11.2018

Загальна кількість природного газу, що видобули вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня склала 412,099 млн.куб.м. Цей показник приблизно на 0,6 млн.куб.м. поступається тому, що був продемонстрований в аналогічному попередньому періоді але порівняно все одно є досить високим.
Перші два дні тижня ( 17 та 18 листопада) підприємства видобували трохи більше ніж 59 млн.куб.м. палива на добу, тобто тримали рівень, що був досягнутий в попередньому періоді. Щоправда, починаючи із 19 листопада обсяги видобутку дещо знизилися, але не відчутно, найнижчий добовий показник тижня, який був продемонстрований 22 листопада склав 58,59 млн.куб.м. палива за добу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 17 – 23 листопада 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня трохи зменшило оберти свого видобутку. Обсяг блакитного палива, що дорівнює 305,716 млн.куб.м. приблизно на 1,3 млн.куб.м поступається показнику видобутку попереднього періоду. Відсоткова частка цієї компанії у загальній кількості газу, що було видобуто в Україні минулого тижня, склала трохи більше як 74%, добові показники видобутку коливалися в межах від 43,52 млн.куб.м. до 43,78 млн.куб.м.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,513 млн.куб.м газу. Тільки однієї доби, а саме 21 листопада компанії не вдалося перетнути рубіж у 3,0 млн.куб.м. Загалом, підсумки цього тижня не дуже відрізняються від тих, що підприємство демонструвало протягом аналогічного попереднього періоду. Добові обсяги видобутку на цьому тижні коливалися від 2,985 млн.куб.м. і до 3,147 млн.куб.м., що стосується відсоткової частки компанії у загальноукраїнському об’ємі палива, що було видобуто протягом досліджуваного періоду, то вона становила 5,2%.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. За підсумками минулого тижня ці підприємства видобули 84,869 млн.куб.м. природного газу, що перевищує показник аналогічного попереднього періоду майже на 0,85 млн.куб.м., тобто на 1%. Є підстави очікувати подальшого зростання обсягів видобутку палива приватними компаніями, адже вони приділяють достатньо серйозну увагу розширенню ресурсної бази. Так, нещодавно газовидобувна група Burisma Group закінчила монтаж обладнання та розпочала буріння двох нових свердловин- №36 та №38 на Карайкозівському родовищі (Харківська область). Наступна на черзі свердловина на цьому родовищі- №42. Проектна глибина кожної з цих свердловин становить більше 5 тис.м..