ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 22.12.2018-28.12.2018

Українські газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 414,030 млн.куб.м. газу. Ще ніколи тижневий обсяг видобутку блакитного палива не перевищував позначку 414,00 млн.куб.м., тобто цей показник на сьогодні взагалі є найвищим. Окрім одного дня, а саме 27 грудня, коли підприємства видобули 58,987 млн.куб.м., добові результати видобутку природного газу перевищували межу 59,0 млн.куб.м. Стабільність на такому високому рівні газовидобувними компаніями України до цього часу ще не спостерігалася. Найбільший об’єм палива було видобуто 28 грудня, він становив 59,242 млн.куб.м.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 22 – 28 грудня 2018р., тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 306,999 млн.куб.м. природного газу. Цей показник є взагалі одним з найвищих для компанії. Її відсоткова частка у загальному обсязі палива, що його було видобуто українськими газовидобувачами, як і раніше дещо перевищувала 74%. Добові обсяги видобутку коливалися в досить незначних межах від 43,73 млн.куб.м. і до 43,93 млн.куб.м. Підприємство продовжує планомірно нарощувати об’єми видобутку газу за рахунок відкриття та розробки нових родовищ.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України» – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,407 млн.куб.м. газу. Показник зовсім незначно (на 0,3 млн.куб.м.), але все ж таки менший за той, що був продемонстрований компанією тиждень тому. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі видобутого палива в Україні за тиждень становила близько 5,2%. Лише 26 грудня об’єм видобутку був трохи менший за 3,0 млн.куб.м. і дорівнював 2,91 млн.куб.м. Максимальний добовий результат видобутку компанія продемонструвала 22 грудня, він сягнув 3,137 млн.куб.м.
Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони значно збільшили обсяги видобутку. Показник тижня, що минув, приблизно на 1,0 млн.куб.м. перевищив продемонстрований в аналогічному попередньому періоді і досяг 85,623 млн.куб.м. Це дозволило приватним газовидобувним підприємствам збільшити відсоткову частку у загальнодержавному обсязі видобутого природного газу майже до 21%. Добові показники цього тижня коливалися в межах від 12,14 млн.куб.м. і до 12,40 млн.куб.м. із тенденцією до збільшення від початку до кінця тижня.. За допомогою залучення новітніх технологій приватні компанії продовжують розробку найглибших та найскладніших покладів блакитного палива, вносячи вагомий внесок у здобуття Україною енергонезалежності.