ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 24.11.2018-30.11.2018

Протягом минулого тижня газовидобувні підприємства України видобули 413,112 млн.куб.м. природного газу. Цей показник більше ніж на 1 млн.куб.м. перевищує результат, що був продемонстрований в аналогічному попередньому періоді. Є підстава стверджувати, що це взагалі найбільша кількість палива, яку було видобуто в Україні за тижневий термін.
Стосовно добових показників видобутку, то вони коливалися в межах від 58,82 млн.куб.м. і до 59,18 млн.куб.м. Різниця між мінімальним та максимальним значенням досить невелика, до того ж треба відзначити те, що вже й найменший добовий обсяг видобутку наближається до позначки 59 млн.куб.м.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 24 – 30 листопада 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 306,990 млн.куб.м. природного газу. Ця кількість видобутого блакитного палива майже на 1,3 млн.куб.м. перевищує показник підприємства, що був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальному обсязі видобутого в Україні блакитного палива залишається стабільною в межах від 74% до 75%, добові показники демонстрували незначні коливання від 43,69 млн.куб.м. і до 43,92 млн.куб.м. Треба зазначити, що у підприємства є діючий контракт на поставку бурових установок з Німеччини, за допомогою якого планується збільшити у 2019-му році об’єми буріння на 66%.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,844 млн.куб.м газу. Цей показник більше ніж на 0,3 млн.куб.м. перевищує той, який був досягнутий в аналогічному попередньому періоді. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого природного газу в Україні за останній семиденний термін сягала 5,3%. Стосовно добових показників видобутку, то вони жодного дня не були нижчими від 3,0 млн.куб.м., а 27 листопада сягнули 3,2 млн.куб.м. палива за добу.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. За підсумками минулого тижня ці підприємства видобули 84,278 млн.куб.м. природного газу. Не зважаючи на те, що порівняно із попереднім тижнем обсяг видобутку газу окремими приватними підприємствами дещо зменшився (приблизно на 0,5 млн.куб.м), цей показник є досить високим у порівнянні з іншими тижневими об’ємами видобутку протягом поточного року і дозволяє сподіватися на те, що завдяки подальшій розробці найглибших і найскладніших покладів природного газу приватні компанії внесуть вагомий внесок у справу здобуття енергонезалежності України.