ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 01.06.2019-07.06.2019

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 395,781 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат відчутно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 3,4 млн.куб.м., та взагалі є найнижчим тижневим показником видобутку з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 07-го червня, вона дорівнювала 56,166 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 04-го червня він становив 56,831 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники знизились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 01 – 07 червня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 287,420 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 2,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів майже не змінилась і дорівнювала 72,6 %. Добові показники видобутку цього тижня помітно зменшились та коливалися в межах від 40,671 млн.куб.м. (07-го червня) і до 41,287 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 01-го червня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,774 млн.куб.м газу, що поступається тому показнику видобутку, що був продемонстрований тиждень тому, а саме на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні відповідно теж зменшилась і становила 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо зменшились та коливалися в межах від 3,059 млн.куб.м. (07-го червня) і до 3,178 млн.куб.м. (04-го червня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 86,587 млн.куб.м. природного газу, що майже не відрізняється від того показника, що був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня дещо збільшилась і становила близько 21,9%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 01-го червня, а саме 12,250 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 05-го червня він дорівнював 12,454 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.