ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 01.12.2018 – 07.12.2018

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом першого тижня грудня спромоглися видобути 411,749 млн.куб.м. природного газу. Цей показник є досить високим серед цьогорічних тижневих обсягів видобутку.
Відчутних коливань у кількості видобутого палива за добу протягом тижня не спостерігалося. Найнижчий результат був продемонстрований у вівторок (4 грудня) і дорівнював 58,62 млн.куб.м. Проте, вже наступного дня, тобто в середу (5 грудня) добовий показник видобутку сягнув найвищої позначки на цьому тижні , а саме 58,97 млн.куб.м. газу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 01– 07 грудня 2018р., тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 306,118 млн.куб.м. природного газу. Не дивлячись на те, що це на 0,8 млн.куб.м. менше, ніж за останній тиждень листопада 2018р., загалом результат видобутку перших семи днів грудня 2018р. досить високий. Відсоткова частка компанії в загальному обсязі видобутку палива в Україні цього тижня не змінилася, як і раніше, вона стабільно перевищує 74%. Що стосується добових об’ємів, то вони протягом оглядаємого періоду коливалися від 43,66 млн.куб.м. і до 43,76 млн.куб.м. Підприємство продовжує розширювати ресурсну базу, що дозволить йому в найближчі терміни збільшити обсяги видобутку газу. У листопаді 2018р. було відкрито четверте за рік родовище в Харківській області, поклади якого становлять близько 400 млн.куб.м.
Друге державне підприємство України ПАТ «Укрнафта» (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») протягом минулого тижня видобуло 21,275 млн.куб.м. газу. Це приблизно на 0,5 млн.куб.м. менше ніж за останній тиждень листопада 2018р. Відповідно зменшилася й відсоткова частка компанії у загальному обсязі видобутого блакитного палива в Україні. На цьому тижні вона була трохи меншою за 5,2%. Далося взнаки тимчасове падіння видобутку протягом 1-2 грудня 2018р., коли добові показники компанії опустилися нижче за 3,0 млн.куб.м. Щоправда, вже починаючи з 3-го грудня 2018р. підприємство повернулося до звичного для останнього часу графіку видобутку, тобто не нижче ніж 3,0 млн.куб.м. газу за добу.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% усього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. За підсумками минулого тижня ці підприємства видобули 84,356 млн.куб.м., що хоч і незначно, але все ж таки перевищує показники аналогічного попереднього періоду. За винятком вівторка (4 грудня) обсяги видобутку природного газу цими підприємствами стало перевищують рівень 12,0 млн.куб.м. за добу. Цей показник є досить високим у порівнянні з іншими тижневими об’ємами видобутку протягом поточного року і дозволяє сподіватися на те, що завдяки подальшій розробці найглибших і найскладніших покладів природного газу приватні компанії внесуть вагомий внесок у справу здобуття енергонезалежності України.