ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 04.05.2019-10.05.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 401,896 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат суттєво поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 4,18 млн.куб.м., та взагалі є найнижчим з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була дуже помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 07-го травня, вона дорівнювала 55,865 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 09-го травня він становив 58,020 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники зменшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 04 – 10 травня 2019 р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 295,679 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але поступається попередньому, а саме на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів трохи збільшилась і дорівнювала 73,6 %. Добові показники видобутку цього тижня дещо зменшились та коливалися в межах від 42,170 млн.куб.м. (06-го травня) і до 42,316 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 09-го травня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,373 млн.куб.м газу, що більше того обсягу палива, що був видобутий тиждень тому, на 0,11 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня збільшилась і становила 5,6%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,140 млн.куб.м. (09-го травня) і до 3,267 млн.куб.м. (05-го травня). Вони знаходилися приблизно на тому ж рівні, що і в аналогічному попередньому періоді із незначною тенденцією до зростання.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 83,845 млн.куб.м. природного газу, що набагато менше, ніж тиждень тому, а саме на 3,8 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня зменшилась і становила близько 20,8%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 07-го травня, а саме 10,356 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 09-го травня він дорівнював 12,564 млн.куб.м. Є підстави вважати, що деяке падіння показників видобутку приватних компаній тимчасове, адже ці підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.