ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 05.01.2019 – 11.01.2019

Газовидобувні підприємства України протягом тижня, що минув, видобули 408,522 млн.куб.м. природного газу. Якщо порівнювати цей обсяг палива із видобутим протягом попередніх семи діб, то він менший майже на 2,7 млн.куб.м.

Протягом минулого тижня добові обсяги видобутку газу жодного разу не перевищили позначку 59,0 млн.куб.м. Найбільша кількість палива, а саме 58,506 млн.куб.м., було видобуто 6-го січня. Що стосується найнижчого показника, то він становив 58,099 млн.куб.м. і був продемонстрований у п’ятницю (11 січня).

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 05-11 січня 2019р. тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 301,404 млн.куб.м. природного газу. Цей показник майже на 2,0 млн.куб.м. поступається продемонстрованому тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальному обсязі блакитного палива , видобутого в Україні протягом останніх семи днів, становила близько 73,8%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 43,047 млн.куб.м. (11-го січня) і до 43,064 млн.куб.м. (6-го і 8-го січня). Є підстави сподіватися на те, що деяке зменшення обсягів видобутку компанією тимчасове. Адже за підсумками минулого року підприємство видобуло 15,49 млрд.куб.м. газу, а це є рекордною кількістю за 25 років. Тільки за рахунок операцій з гідророзриву пласту за останні 2,5 роки було додатково видобуто 2,7 млрд.куб.м. палива.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,011 млн.куб.м. газу., що майже на 1,2 млн.куб.м. перевищує показник, що був продемонстрований в аналогічному попередньому періоді. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого палива збільшилась до 5,4 %. Добові обсяги видобутку стало перевищували межу 3,0 млн.куб.м. Найменшу кількість газу було видобуто 5-го січня, вона дорівнювала 3,002 млн.куб.м., найвищий результат був продемонстрований 9-го січня, він становив 3,273 млн.куб.м.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 85,107 млн.куб.м. природного газу. Хоча цей показник дещо поступається минулотижневому, все одно відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня складала майже 21%. Лише 9-го січня добовий обсяг видобутого палива не перевищив позначку 12,0 млн.куб.м. і дорівнював 11,945 млн.куб.м. Найбільшу ж кількість газу приватні підприємства видобули 5-го січня, коли цей показник становив 12,340 млн.куб.м.

Вже у 2019-му році «Укрнафтобуріння» ввела до експлуатації свердловину №24, що на Сахалінському родовищі, після чого його добовий видобуток досяг позначки 2,4 млн.куб.м. Діяльність приватних компаній із залучення новітніх технологій триває, що дозволяє очікувати на подальшу розробку найглибших та найскладніших покладів блакитного палива, а це, у свою чергу, є неодмінною умовою просування України у напрямку здобуття енергонезалежності.