ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 06.04.2019-12.04.2019

Українські газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 406,483 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 0,44 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 9-го квітня, вона дорівнювала 57,974 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 7-го квітня він становив 58,149 млн.куб.м. палива за добу.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 06 – 12 квітня 2019р. тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 297,267 млн.куб.м. природного газу. Цей показник переважає попередній майже на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, майже не змінилася і дорівнювала 73,1%. Добові показники видобутку цього тижня трішки зросли та коливалися в межах від 42,343 млн.куб.м. (8-го квітня) і до 42,645 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 6-го квітня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,837 млн.куб.м газу, що майже не відрізняється від того результату, що був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня теж майже не змінилась і становила 5,37%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,055 млн.куб.м.( 6-го квітня) і до 3,153 млн.куб.м. (9-го квітня). Вони знаходилися приблизно на тому ж рівні, що і в аналогічному попередньому періоді.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,380 млн.куб.м. природного газу, що менше, ніж тиждень тому, але всього на 0,2 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня практично не змінилась і становила близько 21,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 9-го квітня, а саме 12,423 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 12-го квітня він дорівнював 12,541 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, «Укрнафтобуріння» вийшло на рекордний показник добового видобутку у 2,1 млн.куб.м. У свою чергу, Burisma Group розпочала буріння свердловини глибиною 6200 м. Подальший розвиток газовидобувної галузі триває.