ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 06.07.2019-12.07.2019

Газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 384,146 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат значно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 5,5 млн.куб.м. і взагалі є найнижчим з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 09-го липня, вона дорівнювала 54,635 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 08-го липня він становив 55,108 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники знизились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 06 – 12 липня 2019 р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 273,543 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 5,5 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, зменшилась і дорівнювала 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня знизились та коливалися в межах від 38,839 млн.куб.м. (09-го липня) і до 39,337 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 08-го липня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,648 млн.куб.м. газу, що дещо поступається тому показнику видобутку, який був продемонстрований тиждень тому, а саме на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні майже не змінилась і становила 5,6%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо впали та коливалися в межах від 3,062 млн.куб.м. (11-го липня) і до 3,120 млн.куб.м. (12-го липня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,955 млн.куб.м. природного газу, що практично не відрізняється від минулотижневого показника. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому не зросла і становила близько 23,2%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 11-го липня, а саме 12,615 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 06-го липня він дорівнював 12,801 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Так, приміром, ПГНК в першому півріччі поточного року наростила видобування на 50%.