ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 08.06.2019-14.06.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 394,784 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, майже на 1,0 млн.куб.м., та взагалі є найнижчим тижневим показником видобутку з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 08-го червня, вона дорівнювала 56,218 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 13-го червня він становив 56,662 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 08 – 14 червня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 284,824 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 2,6 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів зменшилась і дорівнювала 72,1 %. Добові обсяги видобутку цього тижня помітно зменшились та коливалися в межах від 40,534 млн.куб.м. (12-го червня) і до 40,934 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 13-го червня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,262 млн.куб.м газу, що перевищує той показник видобутку, що був продемонстрований тиждень тому на 0,5 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні відповідно теж збільшилась і становила 5,6%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо зросли та коливалися в межах від 3,120 млн.куб.м. (08-го червня) і до 3,236 млн.куб.м. (10-го червня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,699 млн.куб.м. природного газу, що помітно перевищує той показник, що був продемонстрований тиждень тому , а саме на 1,1 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня дещо збільшилась і становила близько 22,3%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 08-го червня, а саме 12,393 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 09-го червня він дорівнював 12,607 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.