ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 12.01.2019-18.01.2019

Загальний обсяг блакитного палива, який видобули газовидобувні компанії України протягом минулого тижня, склав 409,164 млн.куб.м. У порівнянні з результатом, що був продемонстрований за попередній семиденний термін, він вищий майже на 0,65 млн.куб.м.

Добові обсяги видобутку, починаючи з 1-го січня 2019 року, не досягають позначки 59,0 млн.куб.м. Протягом минулого тижня добові обсяги видобутку газу жодного разу не перевищили позначку 59,0 млн.куб.м. Найменшу кількість палива було видобуто 14-го січня, вона дорівнювала 58,379 млн.куб.м. а найвищий показник був продемонстрований 16-го січня, коли газовидобувні підприємства спромоглися видобути 58,549 млн.куб.м. природного газу.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 12-18 січня 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 301,409 млн.куб.м. природного газу. Цей показник перевищує попередній, але зовсім незначно. Власне, відсоткова частка компанії у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, майже не змінилась і становила близько 73,7%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 43,040 млн.куб.м. (15-го січня) і до 43,086 млн.куб.м. ( 18-го січня). З початку року компанія трохи знизила темпи видобутку газу, проте є підстави вважати, що це тимчасово. Під кінець минулого року вийшла з ладу бурова установка Bentec, яка була придбана підприємством згідно контракту з однойменною німецькою фірмою. Після закінчення ремонту установки компанія має змогу відновити ті обсяги видобутку, на які вона вийшла наприкінці 2018 року.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,306 млн.куб.м. газу., що більше як на 0,2 млн.куб.м. перевищує показник, який був продемонстрований в аналогічному попередньому періоді. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого палива продовжила зберігатися на рівні 5,4 %. Добові обсяги видобутку стало перевищували межу 3,0 млн.куб.м. Найменшу кількість газу було видобуто 13-го січня, вона дорівнювала 3,059 млн.куб.м., а найвищий результат був продемонстрований 9-го січня, він становив 3,355 млн.куб.м. Треба зазначити, що протягом тижня, що минув, добові показники видобутку палива підприємством повільно, але неухильно зростали.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 85,448 млн.куб.м. природного газу, що більше, ніж тиждень тому майже на 0,4 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня складала майже 21%. Лише 17-го січня добовий обсяг видобутого палива не перевищив позначку 12,0 млн.куб.м. і дорівнював 11,984 млн.куб.м. Найбільшу ж кількість газу приватні підприємства видобули 16-го січня, коли цей показник становив 12,320 млн.куб.м. Є всі підстави вважати, що ці обсяги надалі збільшуватимуться. Так, приміром, компанія «Укрнафтобуріння» протягом 2018 року ввела до експлуатації 4 нові свердловини, що дозволило їй збільшити річний видобуток на 37%. У 2019 році вона ж планує введення 5-ти нових свердловин, одна з яких, а саме №24, що на Сахалінському родовищі, вже введена з початку року, після чого добовий дебіт цього родовища досяг позначки 2,4 млн.куб.м.