Видобуток природного газу в Україні: огляд за 13.10.2018-19.10.2018

На шляху до здобуття енергонезалежності нашої держави інтенсивний розвиток газовидобувної галузі – один із важливіших напрямків. Відмова від імпорту російського газу стимулює вітчизняні газодобувні компанії до дедалі повнішого використання наявних ресурсів екологічно чистого та економічного виду палива, яким наразі і є природний газ.
Уже третій тиждень поспіль спостерігається зріст об’ємів видобутку. Загальнотижневий обсяг видобутого газу сягнув 410,766 млн.куб.м., що приблизно на 2 млн.куб.м. перевищує показник минулого тижня.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 13 – 19 жовтня 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Незмінний лідер газовидобувного ринку України АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», збільшило свій рівень видобутку. І хоча в середньому його частка в загальному обсязі блакитного палива цього тижня , як і раніше, складає приблизно 74%, треба зазначити, що за досліджуваний період денні показники видобутку цієї компанії сягали не менше за 43,3 млн.куб.м. з тенденцією зростання ближче до кінця тижня, що на 0,5 млн.куб.м. перевищує обсяги аналогічного періоду 2017 року.
Друга державна компанія України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» також поліпшила свої показники видобутку протягом тижня, що минув. Частка компанії в загальному обсязі видобутого газу була не нижче від 5%, а добовий об’єм палива сягав не менше за 3,1 млн.куб.м. Тобто після тимчасового падіння обсягів, підприємство підтягується до свого рівня 2016 року.
Решта видобутого газового палива в обсязі 12,0-12,2 млн.куб.м./добу (приблизно 21% всього видобутку) належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку. І хоча за тиждень, що минув, ці обсяги майже не змінилися, саме в цьому сегменті ринку є сенс сподіватися на кількісне зростання видобутку природного газу. Адже ДТЕК «Нафтогаз» продовжує буріння на Семиренківському родовищі свердловини №43 розпочав буріння свердловини №61, компанія «Burisma Holdings» відкрила нове родовище на Веселківській структурі Пегедівської площі на Харьківщині (за попередніми даними загальний запас газу на Пегедівській площі сягає 7 млрд куб.м.), «Geo-Alliance Group» ввела в експлуатацію нову свердловину на Луценківському родовищі на Полтавщині.
Отже, розвиток газовидобувної галузі триває, що дозволяє сподіватися на доволі сприятливі її перспективи у недалекому майбутньому.