ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 15.06.2019-21.06.2019

Вітчизняні газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 394,914 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат дещо перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 0,13 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 18-го червня, вона дорівнювала 56,107 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 19-го червня він становив 56,604 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 15 – 21 червня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 283,914 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але поступається попередньому, а саме на 0,9 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів зменшилась і дорівнювала 71,9 %. Добові обсяги видобутку цього тижня майже не змінились та коливалися в межах від 40,439 млн.куб.м. (20-го червня) і до 40,658 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 17-го червня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,930 млн.куб.м газу, що поступається тому показнику видобутку, що був продемонстрований тиждень тому на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні відповідно теж зменшилась і становила 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо впали та коливалися в межах від 2,932 млн.куб.м. (18-го червня) і до 3,197 млн.куб.м. (17-го червня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 89,070 млн.куб.м. природного газу, що помітно перевищує той показник, що був продемонстрований тиждень тому, а саме на 1,4 млн.куб.м. Такий тижневий обсяг видобутку є найвищим з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня дещо збільшилась і становила близько 22,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 16-го червня, а саме 12,585 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 19-го червня він дорівнював 12,934 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.