ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 18.05.2019-24.05.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 403,717 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді майже на 0,5 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 23-го травня, вона дорівнювала 57,099 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 21-го травня він становив 57,974 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 18 – 24 травня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 294,846 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 1,9 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, також зменшилась і дорівнювала 72,5 %. Добові показники видобутку цього тижня теж дещо зменшились та коливалися в межах від 41,099 млн.куб.м. (23-го травня) і до 42,163 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 21-го травня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 23,171 млн.куб.м. газу, що суттєво перевищує показник видобутку, що був продемонстрований тиждень тому, а саме на 2,17 млн.куб.м. Більше того, цей обсяг видобутку є найбільшим для цієї компанії з початку поточного року. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні відповідно теж значно збільшилась і становила 5,7%. Добові обсяги протягом останніх семи днів помітно зросли та коливалися в межах від 3,105 млн.куб.м. (18-го травня) і до 3,436 млн.куб.м. (23-го травня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,7 млн.куб.м. природного газу, що дещо більше, ніж тиждень тому, а саме на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня майже не змінилась і становила близько 21,7%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 21-го травня, а саме 12,456 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 19-го травня він дорівнював 12,630 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Розвиток газовидобувної галузі України триває.