ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 20.04.2019-26.04.2019

Українські газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 405,528 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді на 0,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 22-го квітня, вона дорівнювала 57,682 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 26-го квітня він становив 58,266 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 20 – 26 квітня 2019 р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 296,437 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно перевищує попередній, а саме на 1,4 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, дещо збільшилась і дорівнювала 73 %. Добові показники видобутку цього тижня теж трохи збільшились та коливалися в межах від 42,231 млн.куб.м. (24-го квітня) і до 42,465 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 26-го квітня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,952 млн.куб.м газу, що більше того обсягу палива, що був видобутий тиждень тому, майже на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня збільшилась і становила 5,4%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,041 млн.куб.м. (22-го квітня) і до 3,228 млн.куб.м. (26-го квітня). Вони знаходилися приблизно на тому ж рівні, що і в аналогічному попередньому періоді із незначною тенденцією до зростання.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,140 млн.куб.м. природного газу, що менше, ніж тиждень тому, але всього на 0,8 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня зменшилась і становила близько 21,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 22-го квітня, а саме 12,270 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 26-го квітня він дорівнював 12,574 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Подальший розвиток газовидобувної галузі України триває.