ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 23.03.2019-29.03.2019

Протягом минулого тижня вітчизняні газовидобувні підприємства видобули 409,852 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат майже на 1,9 млн.куб.м. поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді.

Коливання добових обсягів видобутку було незначним. Найменшу кількість природного газу було видобуто 27-го березня, вона дорівнювала 58,437 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 23-го березня він становив 58,709 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно з минулим тижнем спостерігається досить помітне падіння цих показників.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 23 – 29 березня 2019р. тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 298,289 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому майже на 2,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства в загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, відчутно зменшилась і дорівнювала 72,78%. Добові показники видобутку цього тижня теж впали та коливалися в межах від 42,544 млн.куб.м. (29-го березня) і до 42,696 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 23-го березня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,836 млн.куб.м. газу, що на 0,2 млн.куб.м. перевищує той результат, який був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня теж дещо збільшилася і становила 5,57%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,227 млн.куб.м.( 29-го березня) і до 3,314 млн.куб.м. (28-го березня). Вони теж зросли, якщо порівнювати з аналогічним попереднім періодом.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,727 млн.куб.м. природного газу, що зовсім незначно, але все ж перевищує показник, продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня теж дещо зросла і перевищувала 21,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 27-го березня, а саме 12,605 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 23-го березня він дорівнював 12,742 млн.куб.м. Добові показники, хоч і повільно, але поступово зростають. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Приміром, «Гео Альянс» нещодавно провів капітальний ремонт свердловини 22 на Луценківському родовищі на Полтавщині, що дозволить у недалекому майбутньому підвищити її дебіт. Подальший розвиток газовидобувної галузі триває.