Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 399,195 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат відчутно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 4,5 млн.куб.м., та взагалі є найнижчим тижневим показником видобутку з початку поточного року.
Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 31-го травня, вона дорівнювала 56,503 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 25-го травня він становив 57,702 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники знизились.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)
Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 290,105 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 2,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів майже не змінилась і дорівнювала 72,7 %. Добові показники видобутку цього тижня дещо зменшились та коливалися в межах від 41,281 млн.куб.м. (27-го травня) і до 41,817 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 25-го травня. АТ «Укргазвидобування» та ТОВ « Халлібартон-Україна» започатковують новий напрямок співпраці– надання інтегрованих послуг «під ключ» з буріння бічних стовбурів на 26 свердловинах. «Укргазвидобування» прогнозує, що такі роботи дозволять повернути свердловини з бездіючого фонду та отримати понад 2 млрд куб. м додаткового видобутку впродовж 10 років. Загальна вартість договору на послуги буріння бічних стовбурів складає 2,6 млрд гривень.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,450 млн.куб.м газу, що поступається тому показнику видобутку, що був продемонстрований тиждень тому, а саме на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні відповідно теж зменшилась і становила 5,6%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо зменшились та коливалися в межах від 2,996 млн.куб.м. (31-го травня) і до 3,393 млн.куб.м. (25-го травня).
Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 86,640 млн.куб.м. природного газу, що дещо менше, ніж тиждень тому, а саме близько на 1,0 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня майже не змінилась і становила близько 21,7%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 31-го травня, а саме 12,196 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 25-го травня він дорівнював 12,493 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.
Приміром, ДТЕК «Нафтогаз» протягом 3,5 місяців закінчив буріння свердловини № 72 на Семіренківському родовищі. Глибина свердловини становить 5420 м. Також компанія планує провести буріння пошукової свердловини № 54 на Мачухському родовищі. Її глибина дорівнює 5450 м.