ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 27.04.2019-03.05.2019

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 406,086 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді на 0,56 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була не дуже помітною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 03-го травня, вона дорівнювала 57,839 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 27-го квітня він становив 58,285 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники трішки збільшились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 27 квітня – 3 травня 2019 р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 296,155 млн.куб.м. природного газу. Цей показник не набагато, але поступається попередньому, а саме на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів майже не змінилась і дорівнювала 72,9 %. Добові показники видобутку цього тижня та коливалися в межах від 42,195 млн.куб.м. (02-го травня) і до 42,463 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 30-го квітня. Нещодавно компанія придбала на онлайн-аукціоні 5 нафтогазових ділянок на суму 76 млн.грн.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,264 млн.куб.м газу, що більше того обсягу палива, що був видобутий тиждень тому, на 0,3 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня збільшилась і становила 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,141 млн.куб.м. (01-го травня) і до 3,262 млн.куб.м. (27-го квітня). Вони знаходилися приблизно на тому ж рівні, що і в аналогічному попередньому періоді із незначною тенденцією до зростання.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,667 млн.куб.м. природного газу, що більше, ніж тиждень тому, але всього на 0,53 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня збільшилась і становила близько 21,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 03-го травня, а саме 12,450 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 27-го квітня він дорівнював 12,631 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, СП «Полтавська газонафтова компанія» розпочала видобуток зі свердловини № 3 . Це друга успішна свердловина компанії після майже 5-річної відсутності нових бурових робіт. Подальший розвиток газовидобувної галузі України триває.