ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 30.03.2019-05.04.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 406,044 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат значно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 3,8 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була досить відчутною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 30-го березня, вона дорівнювала 56,129 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 3-го квітня він становив 58,459 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із минулим тижнем спостерігається помітне падіння цих показників.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 30 березня – 05 квітня 2019р. тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 296,596 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому майже на 1,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів, майже не змінилася і дорівнювала 73%. Добові показники видобутку цього тижня теж впали та коливалися в межах від 40,747 млн.куб.м. (30-го березня) і до 42,791 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 4-го квітня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,858 млн.куб.м. газу, що майже на 1,0 млн.куб.м. перевищує той результат, що був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня теж дещо зменшилась і становила 5,38%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,050 млн.куб.м.( 3-го квітня) і до 3,216 млн.куб.м. (30-го березня). Вони теж зменшились, якщо порівнювати з аналогічним попереднім періодом.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,590 млн.куб.м. природного газу, що менше, ніж тиждень тому майже на 1,2 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня практично не змінилась і становила близько 21,6%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 30-го березня, а саме 12,166 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 3-го квітня він дорівнював 12,744 млн.куб.м. і це є найвищим показником з початку 2019 року. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Подальший розвиток газовидобувної галузі триває.