ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 02.02.2019-08.02.2019

Вітчизняні газовидобувні підприємства протягом останнього тижня видобули 408,291 млн.куб.м. блакитного палива. Це дещо менше ніж в аналогічному попередньому періоді, проте слід взяти до уваги відсутність показника видобутку ПАТ «Укрнафта» за 08 лютого.

З цієї причини добовий обсяг видобутку газу 8-го лютого був найменшим, а саме 55,561 млн.куб.м. Максимальний добовий результат на цьому тижні був продемонстрований 7-го лютого, коли компанії спромоглися видобути 58,927 млн.куб.м. природного газу.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 02 – 08 лютого 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 301,620 млн.куб.м. природного газу. Цей показник майже на 0,1 млн.куб.м. перевищує попередній. Відсоткова частка компанії у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів трохи збільшилась і становила 73,8%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 43,026 млн.куб.м. (5-го лютого) і до 43,115 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 7-го та 8-го лютого.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 19,291 млн.куб.м газу, проте це результат всього шести днів видобутку, тому що за один день, а саме 8-го лютого, дані відсутні. Природньо, що за таких обставин відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого палива в Україні знизилася і становила цього тижня 4,7%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,132 млн.куб.м.( 2-го лютого) і до 3,288 млн.куб.м. ( 6-го лютого).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,380 млн.куб.м. природного газу, що зовсім незначно менше, ніж тиждень тому, але всього на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня дорівнювала 21,4%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 6-го лютого, а саме 12,179 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 30-го січня він дорівнював 12,629 млн.куб.м. Треба зазначити, що загалом середньодобові показники приватних компаній повільно зростають. Це досить позитивна тенденція, яка дозволяє сподіватися на те, що за допомогою залучення новітніх технологій ці компанії будуть продовжувати розробку найглибших та найскладніших покладів блакитного палива, вносячи вагомий внесок у здобуття Україною енергонезалежності.