ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 02.03.2019-08.03.2019

Минулого тижня вітчизняні газовидобувні компанії видобули 410,303 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат нижче, ніж продемонстрований у попередньому семиденному періоді майже на 1,0 млн.куб.м.

Коливання добових обсягів видобутку було незначним. Найменшу кількість природного газу було видобуто 7-го березня, вона дорівнювала 58,541 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 8-го березня він становив 58,674 млн.куб.м. палива за добу.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 02 – 08 березня 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 300,771 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому майже на 1,5 млн.куб.м. Відповідно знизилась відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні. Протягом останніх семи днів вона становила 73,3%. Добові показники видобутку цього тижня також знизилися. Вони коливалися в межах від 43,881 млн.куб.м. (6-го березня) і до 43,044 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 8-го березня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,680 млн.куб.м газу, що на 0,57 млн.куб.м. менше , ніж тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня, як і раніше, дещо перевищувала 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,161 млн.куб.м.( 2-го березня) і до 3,296 млн.куб.м. (5-го березня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 86,852 млн.куб.м. природного газу, що майже на 0,7 млн.куб.м. більше, ніж тиждень тому . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня збільшилась і дорівнювала майже 21,2%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 7-го березня, а саме 12,317 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 2-го березня він дорівнював 12,465 млн.куб.м. Добові показники хоч і повільно, але поступово зростають. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології з метою подальшого розвитку газовидобувної діяльності.