ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 09.11.2019-15.11.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 391,184 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат помітно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 0,7 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 13-го листопада, вона дорівнювала 55,783 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 10-го листопада він становив 55,970 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому трохи зросли.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 09 листопада – 15 листопада 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,654 млн.куб.м. природного газу. Цей показник більше за попередній близько як на 0,6 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому майже не змінилась і становила приблизно 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому дещо зросли та коливалися в межах від 39,757 млн.куб.м. (13-го листопада) і до 39,870 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 10-го листопада.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,307 млн.куб.м газу, що менше від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому близько як на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні майже не змінилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,154 млн.куб.м. (11-го листопада) і до 3,228 млн.куб.м. (09-го листопада).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 90,223 млн.куб.м. природного газу, що на 0,3 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не змінилась і складала більше 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 13-го листопада, а саме 12,852 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 09-го листопада він дорівнював 12,945 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, Burisma Group починає будівництво пошукової свердловини №1 Клубанівсько-Зубренківської площі проектною глибиною 6000м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.