ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 10.11.2018 – 16.11.2018

Протягом минулого тижня газовидобувні компанії України загалом видобули 412,729 млн.куб.м. природного газу. Цей показник є досить значним. Приміром, порівняно із обсягом палива, який було видобуто в аналогічному попередньому періоді, зріст становить 4,5 млн.куб.м., що майже дорівнює 1% від загального об’єму.
Треба зазначити, що добові показники видобутку протягом минулого тижня не дуже сильно відрізнялися один від одного. Так, у вівторок (13 листопада) було видобуто 59,106 млн.куб.м. газу, і це був найбільший обсяг видобутку. Наступного дня був продемонстрований найнижчий результат цього тижня, який дорівнював 58,771 млн.куб.м. Щоправда, 14-го та 15-го листопада обсяг видобутку знову збільшився і перевищив рівень 59 млн.куб.м. за добу.
Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 10– 16 листопада 2018р., тис.куб.м. (джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» , за підсумками тижня, що минув, поповнило загальнодержавну скарбничку на 307,046 млн.куб.м. блакитного палива. Це майже на 2 млн.куб.м. перевищує показник попереднього періоду. Стабільні 74-75% від загальної кількості природного газу, що видобувається в Україні, – така частка цієї компанії. Добові обсяги видобутку протягом усього тижня коливалися досить незначно, впритул наближаючись до рівня 44 млн.куб.м.
Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,659 млн.куб.м газу. Цей показник трохи вищий за той, що був продемонстрований компанією аналогічного попереднього періоду. Стабільними були як близько 5,3% від загального видобутку, так і добові обсяги, що незначно коливалися в межах від 3,0 млн.куб.м. до 3,1 млн.куб.м. А той об’єм палива, що його підприємство видобуло 13 листопада ( 3,227 млн.куб.м.), дозволяє очікувати подальшого зростання обсягів до рівня позаминулого року.
Як і раніше, решта видобутого газового палива в обсязі, що перевищує 20% всього видобутку, належить окремим приватним компаніям. Це досить значні обсяги видобутку, які в недалекому майбутньому, цілком вірогідно, збільшуватимуться. Після тимчасового зниження, обсяги видобутку цих компаній минулого тижня знову зросли та сягнули рівня 84,024 млн.куб.м. Це на 2,4 млн.куб.м. більше від результату, що був продемонстрований в аналогічному попередньому періоді. Тобто є підстави очікувати подальшого зростання об’ємів видобутку палива приватними газовидобувними підприємствами України, особливо зважаючи на те, що ці компанії приділяють достатньо уваги розширенню ресурсної бази завдяки розробкам найглибших і найскладніших покладів природного газу.