ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА ПЕРІОД 13.07.2019-19.07.2019

Газовидобувні компанії України протягом минулого тижня видобули 381,618 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат значно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 2,5 млн.куб.м. і взагалі є найнижчим з початку поточного року.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 19-го липня, вона дорівнювала 54,217 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 13-го липня він становив 54,826 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники знизились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 13 – 19 липня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України», протягом минулого тижня видобуло 271,850 млн.куб.м. природного газу. Цей показник відчутно поступається попередньому, а саме на 1,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів не змінилась і дорівнювала 71,2 %. Добові обсяги видобутку цього тижня знизились та коливалися в межах від 38,624 млн.куб.м. (18-го липня) і до 39,061 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 13-го липня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України») – ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 21,857 млн.куб.м газу, що дещо перевищує той показник видобутку, який був продемонстрований тиждень тому, а саме на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи зросла і становила 5,7%. Добові обсяги протягом останніх семи днів дещо збільшились та коливалися в межах від 3,111 млн.куб.м. (15-го липня) і до 3,135 млн.куб.м. (13-го липня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 87,911 млн.куб.м. природного газу, що відчутно поступається минулотижневому показнику, а саме на 1,0 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому впала і становила близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 16-го липня, а саме 12,407 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 17-го липня він дорівнював 12,630 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.