ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 16.03.2019-22.03.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 411,733 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат перевищує продемонстрований у попередньому семиденному періоді майже на 1,5 млн.куб.м.

Коливання добових обсягів видобутку було незначним. Найменшу кількість природного газу було видобуто 22-го березня, вона дорівнювала 58,634 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 17-го березня він становив 59,021 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із минулим тижнем спостерігається незначне зростання цих показників.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 16 – 22 березня 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 300,436 млн.куб.м. природного газу. Цей показник поступається попередньому майже на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів дещо зменшилась і дорівнювала майже 73%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 42,694 млн.куб.м. (21-го березня) і до 43,075 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 17-го березня.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,630 млн.куб.м газу, що на 0,3 млн.куб.м. перевищує той результат, що був продемонстрований тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня теж дещо збільшилася і становила 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,183 млн.куб.м.( 18-го березня) і до 3,305 млн.куб.м. (21-го березня). Вони теж зросли, якщо порівнювати з попереднім аналогічним періодом.

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,667 млн.куб.м. природного газу, що значно перевищує показник, продемонстрований тиждень тому, а саме майже на 1,9 млн.куб.м. . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня зросла і перевищувала 21,5%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 16-го березня, а саме 12,480 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 18-го березня він дорівнював 12,793 млн.куб.м. Добові показники, хоч і повільно, але поступово зростають. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології. Приміром, Burisma Group цього року планує провести сейсмічні роботи з метою визначення точок буріння пошукових свердловин. Компанія Smart Energy вийшла на рівень видобутку , який становить 1 млн.куб.м. за добу. Подальший розвиток газовидобувної галузі триває.