ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 16.11.2019 – 22.11.2019

Вітчизняні газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 391,368 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат не набагато, але все ж перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 0,2 млн.куб.м..

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була невеликою. Найменшу кількість природного газу було видобуто 22-го листопада, вона дорівнювала 55,614 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 17-го листопада він становив 56,127 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники в середньому майже не змінились.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 16 листопада – 22 листопада 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 278,416 млн.куб.м. природного газу. Цей показник менше за попередній близько як на 0,2 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому трохи зменшилась і становила приблизно 71,1 %. Добові обсяги видобутку цього тижня при цьому в середньому майже не змінились та коливалися в межах від 39,595 млн.куб.м. (20-го листопада) і до 39,932 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 17-го листопада.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,269 млн.куб.м газу, що майже не відрізняється від того обсягу палива, що його було видобуто тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні майже не змінилась і становила близько 5,7%. Добові обсяги видобутку протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,150 млн.куб.м. (18-го листопада) і до 3,219 млн.куб.м. (22-го листопада).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 90,684 млн.куб.м. природного газу, що на 0,4 млн.куб.м. перевищує минулотижневий показник і взагалі є найбільшим обсягом видобутку з початку поточного року. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому теж збільшилась і складала 23,2%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 22-го листопада, а саме 12,597 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 21-го листопада він дорівнював 13,116 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.

Приміром, Burisma Group закінчила буріння чергової свердловини №3 на Водянівському родовищі у Харківській області глибиною 6042 м. Розвиток газовидобувної галузі України триває.