ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 21.09.2019-27.09.2019

Вітчизняні газовидобувні підприємства протягом минулого тижня видобули 379,352 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат помітно поступається тому, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді, а саме на 1,5 млн.куб.м.

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 21-го вересня, вона дорівнювала 54,523 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 27-го вересня він становив 55,164 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники помітно зросли.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 21 – 27 вересня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 273,024 млн.куб.м. природного газу. Цей показник помітно перевищує попередній, а саме на 2,5 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому дещо впала і становила 71,1 %. Добові обсяги видобутку цього тижня зросли та коливалися в межах від 38,801 млн.куб.м. (21-го вересня) і до 39,206 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 27-го вересня. Компанія ввела в дію свердловину на Гадяцькому родовищі , проектні завдання та місце розташування якої визначені на підставі 3D моделі родовища. Добовий дебіт цієї свердловини наразі складає 85 тис.куб.м.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,315 млн.куб.м газу, що дещо перевищує той показник видобутку, що був продемонстрований тиждень тому близько як на 0,7 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи зросла і становила близько 5,8%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,145 млн.куб.м. (27-го вересня) і до 3,233 млн.куб.м. (24-го вересня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,234 млн.куб.м. природного газу, що досить помітно перевищує минулотижневий показник, а саме на 1,1 млн.куб.м.. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому майже не змінилась і складала близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 24-го вересня, а саме 12,508 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 27-го вересня він дорівнював 12,813 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.