ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 23.02.2019-01.03.2019

Газовидобувні підприємства України протягом минулого тижня видобули 411,266 млн.куб.м. природного газу. Цей результат перевищує продемонстрований у попередньому семиденному періоді майже на 0,9 млн.куб.м.

Коливання добових обсягів видобутку було незначним. Найменшу кількість природного газу було видобуто 1-го березня, вона дорівнювала 58,602 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 25-го лютого він становив 58,871 млн.куб.м. палива за добу. Можна помітити, що ці показники дещо вищі, ніж продемонстровані тиждень тому.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 23 лютого – 01 березня 2019р. тис.куб.м.
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 302,291 млн.куб.м. природного газу. Цей показник перевищує попередній на 0,3 млн.куб.м. і взагалі є найвищим тижневим доробком компанії з початку 2019 року. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні, протягом останніх семи днів складала 73,5%. Добові показники видобутку цього тижня коливалися в межах від 43,005 млн.куб.м. (1-го березня) і до 43,242 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 24-го лютого. Порівняно із попереднім семиденним періодом вони зросли. Нещодавно компанія відновила роботу двох свердловин із недіючого фонду завдяки застосуванню буріння бічних стовбурів на Чутівському та Машівському родовищах, середній добовий дебіт яких становить 70 тис.куб.м. газу за добу.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,737 млн.куб.м газу, що на 0,2 млн.куб.м. більше , ніж тиждень тому. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні цього тижня перевищила 5,5%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,152 млн.куб.м.( 1-го березня) і до 3,311 млн.куб.м. (26-го лютого).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 86,238 млн.куб.м. природного газу, що майже на 0,4 млн.куб.м. більше, ніж тиждень тому . Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня дорівнювала близько 21%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 26-го лютого, а саме 12,112 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 1-го березня він дорівнював 12,445 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології з метою подальшого розвитку газовидобувної діяльності.

Так, приміром, «ДТЕК Нафтогаз» планує до 2024 року збільшити видобуток природного газу майже вдвічі – до 3-х млрд.куб.м. на рік, для чого вже в поточному році має намір вдвічі збільшити інвестиції у видобуток порівняно з 2018-м роком – до 3х млрд.грн., які окрім іншого будуть спрямовані на технологічне вдосконалення видобутку. Компанія ставити за мету розпочати видобувати блакитне паливо з глибини 7 км, чого в Україні до цьго часу ще не робилося. Розвиток газовидобувної галузі в Україні триває.