ВИДОБУТОК ПРИРОДНОГО ГАЗУ В УКРАЇНІ: ОГЛЯД ЗА 24.08.2019-30.08.2019

Українські газовидобувні компанії протягом минулого тижня видобули 384,833 млн.куб.м. блакитного палива. Цей результат відчутно перевищує той, що був продемонстрований у попередньому семиденному періоді , а саме на 1,2 млн.куб.м

Різниця між мінімальним і максимальним добовим обсягом видобутку протягом оглядаємого періоду була незначною. Найменшу кількість природного газу було видобуто 29-го серпня, вона дорівнювала 54,749 млн.куб.м. Що ж до максимального об’єму видобутку, то 24-го серпня він становив 55,246 млн.куб.м. палива за добу. Порівняно із попереднім тижнем ці показники помітно зросли.

Рис.1 дає змогу побачити динаміку обсягів видобутку природного газу за минулий тиждень як в загальному, так і в розрізі окремих газовидобувних компаній України.

СКАТ-ТРЕЙД, природний газ, Україна, Укргазвидобування, Укрнафта, видобуток

Рис. 1. Динаміка фактичних обсягів видобутку природного газу в Україні протягом 24 – 30 серпня 2019 р. тис.куб.м
(джерело інформації – оф.сайт АТ «УКРТРАНСГАЗ»)

Найбільше газовидобувне підприємство України – АТ «Укргазвидобування», засноване НАК «Нафтогаз України» протягом минулого тижня видобуло 273,493 млн.куб.м. природного газу. Цей показник трохи перевищує попередній, майже на 0,12 млн.куб.м. Відсоткова частка підприємства у загальному обсязі блакитного палива, видобутого в Україні протягом останніх семи днів при цьому дещо впала і становила 71,1 %. Добові обсяги видобутку цього тижня збільшились та коливалися в межах від 39,032 млн.куб.м. (29-го серпня) і до 39,135 млн.куб.м., цю кількість палива підприємство видобуло 24-го серпня. Наразі компанія закінчила буріння експлуатаційної свердловини на Гадяцькому родовищі із використанням розчину на вуглеводневій основі, після чого добовий дебіт свердловини склав 86 тис.м.куб., що на 30% перевищило очікування.

Друге державне підприємство України (контрольний пакет цієї організації також належить НАК «Нафтогаз України»)- ПАТ «Укрнафта» протягом минулого тижня видобуло 22,948 млн.куб.м газу, що поступається тому показнику видобутку, що був продемонстрований тиждень тому близько на 0,1 млн.куб.м. Відсоткова частка компанії у загальній кількості видобутого газу в Україні трохи впала і становила близько 5,96%. Добові обсяги протягом останніх семи днів коливалися в межах від 3,169 млн.куб.м. (29-го серпня) і до 3,338 млн.куб.м. (30-го серпня).

Як і раніше, решта видобутого газового палива належить окремим приватним компаніям. Цього тижня вони видобули 88,392 млн.куб.м. природного газу, що відчутно перевищує минулотижневий показник, а саме на 1,2 млн.куб.м. Відсоткова частка цих підприємств у загальному обсязі видобутого газу в Україні протягом цього тижня при цьому також зросла і становила близько 23%. Найменше природного газу протягом останніх семи днів приватні компанії видобули 27-го серпня, а саме 12,497 млн.куб.м. Що стосується найбільшого обсягу видобутку, то 24-го серпня він дорівнював 12,808 млн.куб.м. Приватні підприємства продовжують розширювати ресурсну базу, залучати нові інвестиції та сучасні технології.